Powrót

„Strefa ciszy” w Pendolino

14
04/16

Od 14 kwietnia w każdym pociągu typu Pendolino, PKP Intercity wydzieliło specjalną przestrzeń, w której należy zachować całkowitą ciszę.

Strefa ciszy to odpowiedź na liczne sugestie tych pasażerów, którzy podróż traktują jako dodatkowy czas na wypoczynek, pracę lub naukę. Przejazd w takiej strefie to gwarancja odcięcia się od bodźców, które w długiej podróży potrafią być bardzo męczące.

                              Pociąg Pendolino na dworcu Wrocław Główny

Osoby podróżujące w specjalnie oznaczonym wagonie, zobligowani są do wyłączenia wszystkich urządzeń elektronicznych, które emitują dźwięki. Jeśli wyciszą telefon, a ten zadzwoni, będą musieli opuścić strefę ciszy, by go odebrać. W strefie nie będzie można prowadzić rozmów oraz słuchać muzyki bez użycia słuchawek. Nawet jeśli będziemy mieli słuchawki, to muzyka nie powinna przez nie przebijać.

W strefie ciszy konduktor będzie prosił szeptem o bilet. Może również upomnieć osoby, które będą zachowywać się zbyt głośno.

                                Obsługa pociągu Pendolino, PKP Intercity

Bilety na przejazd w strefie ciszy można już nabyć w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity. Jeśli rozwiązanie przyjmie się w pociągach typu premium, przewoźnik nie wyklucza poszerzenia oferty o pozostałe typy połączeń.