Powrót

Wystawa zagrożonych gatunków na PGE Narodowym

07
11/17

Do 16 listopada 2017 na PGE Narodowym możecie obejrzeć niezwykłą wystawę "National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków".

Ekspozycja przedstawia blisko 50 zdjęć ginących gatunków autorstwa fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore. Jej głównym celem jest zachęcenie do podniesienia świadomości i zaangażowania się w ochronę ginących gatunków.

Joel Sartore rozpoczął realizację projektu Photo Ark ponad 10 lat temu. Przez ten czas odwiedził 40 krajów i sfotografował blisko 7 tysięcy gatunków zwierząt. Docelowo w archiwum ma znaleźć się 12 tysięcy zdjęć przedstawiających ginące gatunki ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Efekty jego pracy są niezwykle piękne i z pewnością przykuwają uwagę.

Zdaniem Joela Sartore – Szaleństwem jest pogląd, że możemy niszczyć gatunki i ekosystemy jeden po drugim bez konsekwencji dla nas samych. Ratując je, tak naprawdę ratujemy sami siebie.

Ekspozycja będzie dostępna do 16 listopada 2017 roku codziennie w godzinach 10.00-20.00 na terenie PGE Narodowego (wejście przy recepcji głównej od Alei Zielenieckiej). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.