Powrót

Ruszył festiwal Otwarta Ząbkowska

03
07/17

Po raz trzeci na warszawskiej Pradze rozpoczął się festiwal, który w wakacyjne weekendy wypełni ulicę Ząbkowską licznymi wydarzeniami kulturalnymi.

„Otwarta Ząbkowska” to niezwykłe wydarzenie, w którym nie ma miejsca na gospodarzy, gości, estradę i widownie. Wszyscy tworzą tę inicjatywę wspólnie. Dzięki zaangażowaniu praskiej społeczności udało się zintegrować środowiska artystów, przedsiębiorców, społeczników i mieszkańców.

Tegoroczne wydarzenia festiwalowe odbędą się 15-16 lipca oraz 5-6, 19-20 i 26-27 sierpnia. W tym czasie dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności praska ulica będzie sceną dla działań społeczno-kulturalnych. W ramach festiwalu odbędą się koncerty w formule silent concert, koncerty duetów polskiej alternatywy oraz liczne wydarzenia dla dzieci. Nie zabraknie warsztatów, teatrzyków oraz działań performatywnych i wydarzeń literackich. Ponownie zagości na Ząbkowskiej Otwarty Antykwariat oraz Otwarta Strefa Twórców, a w sierpniu odbędzie się tradycyjna już Parada Kundelków i Psów Łaciatych.

Nadchodzący weekend 15-16 lipca obfitował będzie w wydarzenia literackie. Poza antykwariatami będzie można się wybrać na literacki spacer z Dorotą Ryst, wziąć udział w slamie poetyckim, akcji performatywnej Rity Baum, a na zakończenie-posłuchać koncertu „Jorgos Skolias & Oleś Brothers „.

Ulica Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską we wszystkie weekendy lipca i sierpnia stanie się deptakiem i będzie wyłączana z ruchu kołowego.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na stronie www.otwartazabkowska.pl.